شارژ باتری صنعتی

شارژ باتری صنعتی

از اصلی ترین وظایف شارژر، شارژ باتری دستگاه ها میباشد. چه دستگاه های کوچک مورد استفاده در منزل باشد و چه دستگاه های صنعتی که از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده میکنند احتیاج به شارژ دارند.

شارژ کردن باتری انتقال جریان الکتریسیته و یا انرژی های دیگر به داخل باتری به منظور شارژ و تغذیه آن میباشد. شارژرهایی با تبدیل و انتقال انرژی به باتری دستگاه باعث شارژ دستگاه های خانگی و همچنین شارژ دستگاه های صنعتی میشوند.

جریان و انرژی وارد شده به باتری دستگاه جهت شارژ باتری صنعتی و همچنین دستگاه های خانگی بستگی به حجم  و تکنولوژی ساخت آن دارد.

برای مثال یک جریان انرژی که برای شارژ دستگاه های مورد استفاده در منزل به کار می رود با جریان انرژی برای شارژ باتری صنعتی متفاوت است. جریان انرژی برای شارژ باتری صنعتی بسیار بالاتر از جریان انرژی برای شارژ یک دستگاه موبایل میباشد.

شارژرهای مورد استفاده برای شارژ باتری صنعتی و همچنین دستگاه های خانگی از طریق دو شاخصه معرفی و تعریف میشوند:

جریان و همچنین ولتاژ خروجی دو شاخصه ای هستند که از طریق آنها میتوان توان خروجی شارژرها را مشخص نمود و به دو دسته شارژر تقسیم میشوند که این دو دسته توان کم و زیاد میباشند.

دستگاه هایی که در منزل و یا از شارژرهای توان کم استفاده میکنند از برق تک فاز تغذیه میشوند و برای شارژ دستگاه صنعتی از برق ۳ فاز جهت تغذیه شارژر استفاده میشود.

شارژرها برای شارژ باتری صنعتی و همچنین شارژ باتری های کم توان از لحاظ طراحی و شکل ظاهری به دو دسته ترانس دار و بدون ترانس تقسیم میشوند.

شارژرهایی که با نام سوئیچینگ هستند از مدار سوئیچینگ برای تبدبل نمودن فرکانس AC به فرکانس هایی بالاتر هستند که این نوع شارژرها کم هزینه و همچنین کوچک هستند.

شارژرهایی نیز وجود دارند که تریستوی نام دارند و از لحاظ فیزیکی حجم بالایی دارند.این نوع شارژرها اتلاف انرژی بیشتر  و در عین حال عمر بالاتری دارند. از مزیت های شارژرهای تریستوی نسبت به سوئیچینگ میتوان به سفارش کردن آنها اشاره کرد.

از طریق شارژ باتری صنعتی که تفاوت های زیادی با شارژ دستگاه های کوچک مانند موبایل را دارد میتوان دستگاه های صنعتی که از باتری بهره میبرند را شارژ نمود.

1مجموع 1 محصول
1مجموع 1 محصول