شارژ باتری خانگی

 

 

شارژ باتری خانگی از طریق دستگاهی که شارژر نامیده میشود و انرژی را که جریان الکتریسیته میباشد را از طریق فعل و انفعالاتی به باتری دستگاه مورد نظر انتقال داده تا دستگاه برای مصارف بعدی آماده گردد.

پروسه شارژ باتری خانگی بستگی به نوع باتری و حجم آن دارد و هر چه باتری دستگاه حجم بیشتری داشته باشد به طبع مدت زمان شارژ باتری خانگی نیز به طول خواهد انجامید.

به طور مثال در شارژ باتری خانگی یک دستگاه با باتری ۱۰۰۰۰ میلی آمپری زمان شارژ بیشتری را نسبت به بک باتری ۵۰۰۰ میلی آمپری نیاز دارد.

در شارژ باتری خانگی برخی از باتری ها توانایی تحمل بیشتری در شارژ باقی ماندن بعد از اتمام شارژ دارند. برخی از باتری ها اینگونه نیستند و به مرور زمان دچار افت کیفیت میشوند.

در شارژ باتری خانگی همیشه باتری ها بعد از شارژ کامل باتری دچار افت کیفیت نشده و مشاهده شده که در برخی موارد باتری دچار انفجار و یا داغ شدن بیش از حد میشود.

در شارژ باتری خانگی برخی از باتری ها با پیشرفت تکنولوژی به مرور ابدا و تولید شدند که هوشمند هستند و بعد از شارژ کامل به طور اتوماتیک اتصال خود را با شارژر و منبع تغذیه قطع میکنند.

در شارژ باتری خانگی شارژرهایی برای شارژ سریع ابداء شده اند که میتوانند با سرعت بیشتری باتری را شارژ و آماده استفاده کنند. این نوع شارژرها بدون اینکه آسیبی به باتری وارد کنند میتوانند باتری را در مدت زمان کوتاهی شارژ کنند. البته ناگفته نماند که باتری به کار رفته در دستگاه نیز باید قابلیت شارژ سریع را داشته باشد.

در برخی شارژ باتری خانگی شارژرها و تکنولوژی های شارژ برای دستگاه های گوناگون ابداء و عرضه شده که به آن شارژ القایی میگویند، شارژ القایی میتواند بدون اتصال فیزیکی شارژر با منبع تغذیه عملیات شارژ را انجام دهد. این شارژرها امواج الکترو مغناطیسی را به دستگاه مورد نظر که از این تکنولوژی بهره میبرد ارسال میکند و باتری شارژ میشود. البته این گونه تکنولوژی شارژ فعلا مختص دستگاه های کوچک میباشد و دستگاه های بزرگتر همچنان از تکنولوژی اتصال فیزیکی با سیم برای شارژ بهره میبرند.

نوع دیگری از شارژ باتری خانگی وجود دارد که هوشمند عمل کرده و در صورت نیاز میتواند دستگاهی را که شارژ باتری آن خالی شده است را به صورت هوشمندانه و اتوماتیک شارژ کند.

شارژرهای هوشمند به عنوان یک شارژر هوشمند تعریف شده اند و میتوانند با ارتباط و در کنترل گرفتن باتری آن را شارژ و آماده استفاده کنند.