دستگاه جوش و برش

به منظور اتصال دو قطعه و عموما قطعات فلزی به یکدیگر از دستگاه های جوش استفاده میشود.اتصال های ایجاد شده از طریق دستگاه جوش انفصال ناپذیر و یا به سختی قابل جدا شدن هستند.برای بریدن قطعات فلزی ویا غیر فلزی در صنعت یا ساختمان سازی نیز از دستگاه های برش استفاده میشود.به طور کلی دستگاه جوش و برش از اصلی  و مهمترین دستگاه ها در ساختمان سازی و همچنین صنایع گوناگون به شمار میروند.از دستگاه جوش و برش برای بریدن و همچنین جوش دادن فلز یک ساختمان در حال ساخت، خودرو سازی ها و غیره استفاده فراوانی میشود. دستگاه جوش و برش انواع و اقسام مختلفی نیز دارند که هر کدام بسته به شرایط به کار برده میشوند.

انواع دستگاه جوش :

از ترانسفورماتورها در جوشکاری و اتصال آهن آٖلات ساختمانی استفاده میشود که برای جوشکاری طولانی مدت مناسب میباشند.

رکتی فایر نیز کاربرد ترانسفورماتور را دارد با این تفاوت که رکتی فایر قابلیت جابجایی دارد و البته مزیت آن به شمار می‌ آيد.

نوعی از دستگاه جوش که ژنراتور و یا ژنراتور احتراقی نامیده و شناخته میشود که از گازوئیل و بنزین برای راه اندازی آن استفاده میشود و سر و صدای زیادی نیز دارد.همین مسئله کاربرد آن را در برخی مکان ها محدود کرده است.

از جمله دستگاه های جوشی نیز که در آهنگری ها کاربرد فراوانی دارد اینورتر میباشد که وزن کم و جوشکاری بسیار با کیفیت از مزایای آن است.

دستگاه جوش و برش برای فردی که در حرفه جوشکار ی فعالیت میکند به عنوان ابزار کار محسوب میشود.در صورتی که یکی از اجزا دستگاه جوش وبرش موجود نباشد و یا به دلیلی یکی از آنها دچار خرابی شود، آهنگر و یا جوشکار نمیتواند روند کار را ادامه دهد.دستگاه جوش و برش تکمیل کننده یکدیگر میباشند.

دستگاه های برش در صنعت ساختمان سازی و صنایع مختلف کاربرد فراوانی به منظور برش فلزات و همچنین قطعات غیر فلزی کاربرد فراوانی دارند.دستگاه های برش انواع مختلفی دارند که به طور مثال دستگاه هوا برش در صنعت ساختمان و دستگاه برش لیزر کاربرد های فراوانی در صنعت دارد.

در دستگاه هوا برش، سوخت اکسیژن و گاز باعث میشود تا با خروجی حاصل شده بتوان فلزات ساختمانی از جمله تیر آهن ها را برش داد.

دستگاه برش لیزر نیز از انواع دستگاه های برش است که در صنایع گوناگون کاربرد فراوانی دارد.از این دستگاه برای برش و همچنین حکاکی بر روی فلز، چوب، کاغذ و غیره استفاده فراوانی میشود.

12مجموع 17 محصول
12مجموع 17 محصول